UPDATE command denied to user 'gimolsztyn_www'@'86.111.241.41' for table `gimolsztyn_www`.`fusion_settings` Gimnazjum w Olsztynie - News
Czerwca 13 2024 22:37:34
Nawigacja
Gimnazjum
im. K. Karlińskiego
Strona główna
Patron
Wydarzenia
Kadra pedagogiczna
Parlament szkolny
Organizacja pracy
STATUT
Misja szkoły
Dyżur dyr. - skargi i wnioski
Kalendarz roku szkolnego
Harmonogram urocz. szk.
Konsultacje dla rodziców
Konsultacje dla uczniów
Zajęcia świetlicowe
Zespoły dyd.-wyrównawcze
Tematy projektów
Wykaz podręczników do kl. I
Wykaz podręczników - kl. II
Wykaz podręczników-kl. III
Wyprawka
Reforma edukacji
Broszura informacyjna

Rekrutacja do szkół
Rekrutacja do gimnazjum
Rekrutacja do szkół średnich
Wyniki egzaminu gimnazjalnego
Życie szkoły
Sport w naszym gimnazjum
Cheerleaderki
Blog sportowy
Nasze sukcesy
Dla Rodziców
Dofinansowanie zakupu podręczników
Przemoc, agresja
Narkotyki, dopalacze
Dobre rady
Dziecko z zespołem Aspergera
Czytanie jest ważne
Gry komputerowe
English Version
• Welcome
• About School
• School Patron
• School Authorities
• News & Events
• Picture Gallery
• Contact us
Pomoce do lekcji
Język polski
Język angielski
Informatyka, technika
Fizyka, chemia
Geografia
Biologia
Matematyka
Galeria zdjęć
Wydarzenia w obiektywie
Piłka siatkowa
Sport

ZWYCIĘSTWO W TURNIEJU PIŁKI SIATKOWEJ

Super przygotowanie i świetną grę zaprezentowała reprezentacja chłopców w POWIATOWYM TURNIEJU PIŁKI SIATKOWEJ, zajmując
I miejsce.
W turnieju wyłoniono również najlepszego zawodnika. Okazał się nim kapitan naszej drużyny - Oliwier Robakowski-Gąbka, który wykazał się wyśmienitą asekuracją i skutecznym atakiem.

Skład drużyny: Oliwier Robakowski-Gąbka, Kacper Matyja, Filip Karoń, Filip Balt, Radosław Sytniewski, Piotr Wierusz, Mateusz Chmielarz, Michał Ladra
Chłopców przygotowała Alicja Matyja.

WYNIKI TURNIEJU:

I miejsce - Gimnazjum im. K. Karlińskiego w Olsztynie

II miejsce - Gimnazjum w Mstowie
III miejsce - Gimnazjum w Piasku

Wycieczka do Krakowa
Wycieczka

SPOTKANIE Z CIEKAWĄ CHEMIĄ

 

10 stycznia nasi uczniowie znów pojechali do Krakowa, ponieważ każdego roku uczestniczą w pokazach doświadczeń chemicznych pt. „Spotkania z ciekawą chemią” organizowanych przez pracowników Zakładu Dydaktyki Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Celem pokazów jest ukazanie, że chemia jest niezmiernie widowiskową dziedziną nauki oraz rozszerzenie wiedzy o przebiegu różnorakich reakcji chemicznych, a także przedstawianie niezwykłych właściwości substancji w niskich temperaturach.

Pokaz był bardzo interesujący, dlatego podobał się każdemu.

Znaleźliśmy również czas, by pospacerować po Rynku Krakowskim i zrobić zdjęcia; zgodnie z wolą opiekunów miały być: nietuzinkowe, oryginalne lub zabawne.


WOŚP
Aktualności

JESTEŚMY GOTOWI

DO WIELKIEJ ORKIESTRY 2017!!!
W tym roku podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nasi uczniowie zebrali 11003,75 zl !!!.
W akcji uczestniczylo 41 uczniów. Jesteśmy z nich dumni!.

Dzień Patrona
Uroczystości
ŚWIĘTO SZKOŁY

Po raz kolejny w naszym gimnazjum obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły - Kaspra Karlińskiego, które zgodnie z kalendarzem odbywa się
w przeddzień imienin Kacpra, a więc 5 stycznia.

I tym razem mieliśmy okazję przypomnieć sobie historię legendarnej obrony zamku w Olsztynie, którą dowodził burgrabia Karliński.

Najwybitniejszy komediopisarz - Aleksander Fredro poświęcił jej jednoaktówkę, którą przed kilkoma laty wystawili uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem p. Anny Nabiałek. Ponieważ przedstawienie to zostało zarejestrowane na płycie DVD, zobaczyliśmy historię obrony Olsztyna i dramatyczną decyzję dowódcy zinterpretowaną przez naszych rówieśników.

Naszemu patronowi uwagę poświęcili również poeci: Adam Pajgert
i Konstanty Damrot. Ich wierszy uczą się każdego roku wszyscy pierwszoklasiści. Najlepsi recytują podczas uroczystości. W tym roku ten zaszczyt przypadł w udziale Małgosi Żołyńskiej i Brunonowi Olewińskiemu.

Uczniowie klas starszych przybliżyli pozostałym symbolikę sztandaru szkoły oraz utrwaloną na płótnie wizję obrony Olsztyna autorstwa Kazimierza Alchimowicza.

Ostatnią częścią uroczystości był mecz siatkówki „O puchar Dyrektora Gimnazjum”. Puchar wywalczyła klasa III a.


Więcej zdjęć w galerii

Jasełka
Uroczystości
JUŻ SŁYCHAĆ KOLĘDY, JUŻ PACHNIE ŚWIĘTAMI...

Jasełka w tym roku , jak zwykle tradycyjne, przypomniały nam prawdę o Bożym Narodzeniu. Święta te kojarzą nam się z ciepłym, pełnym miłości i radości domem, gdzie pachnie wigilijną kolacją i choinką. Nie wszyscy mamy takie święta… maleńki Jezus też nie przyszedł na świat w ciepłym i bezpiecznym domu. Właśnie tą prawdą chce nam pokazać, że przychodzi do wszystkich ludzi, nawet do tych którzy są biedni i samotni, nie mają pachnącego choinką domu, a na ich stole nie znajdziemy 12 potraw.

Nasi aktorzy z klas IIc, IIb i IIIb pokazali tę odwieczną prawdę narodzin kochającego Boga przychodzącego do wszystkich ludzi. Przybliżyli nam historię Bożego Narodzenia. Chór przypomniał najpiękniejsze kolędy w wersji instrumentalnej i wokalnej.

Za przygotowanie wszystkiego dziękujemy zarówno występującym uczniom jak i pracującym z nimi nauczycielom.

piłka nożna
Sport
ZWYCIĘSTWO CHŁOPCÓW W GMINNYM TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ

Wspaniałą grę zaprezentowali chłopcy naszego Gimnazjum w V Gminnym Turnieju Halowej Piłki Nożnej im. Pauliny Kulińskiej w Kusiętach, zajmując I miejsce.
W turnieju brały udział reprezentacje dziewcząt i chłopców z: Gimnazjum w Kusiętach, Zrębicach i Olsztyna.
Świetne zgranie chłopców oraz skuteczna obrona naszych bramkarzy: Jakuba Tory i Piotra Żurańskiego, w meczu Olsztyn:Zrębice, zakończyło się wynikiem 11:0 z czego aż 6 bramek zdobył Piotr Wierusz.
Równie dobrze chłopcy zagrali w meczu Olsztyn:Kusięta, uzyskując wynik 8:0.
Dziewczętom niestety nie poszczęściło się tak dobrze jak chłopcom. Nasza damska reprezentacja zajęła III miejsce.

Reprezentacja Gimnazjum im.K. Karlińskiego: Piotr Wierusz, Konrad Dobiech, Adam Tomalski, Damian Marcisz, Kacper Matyja, Marcin Wewióra, Jakub Tora, Piotr Żurański
Olga Szymańska, Nicola Kawecka, Dagmara Kotyla, Agnieszka Marcisz, Weronika Śledź, Natalia Fleites-Jończyk, Oliwia Kondys


piłka siatkowa
Sport

POWIATOWY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ DZIEWCZĄT

III miejsce zajęła reprezentacja dziewcząt naszego Gimnazjum w Powiatowym Turnieju Piłki Siatkowej.

Turniej odbywał się systemem  grając „każdy z każdym”.  Bezkonkurencyjnie I miejsce zajęły dziewczęta z Gimnazjum we Mstowie, z reprezentantkami Śląska oraz„Częstochowianki” w swoim składzie, natomiast II miejsce przypadło dziewczętom z Piasku. III miejsce dla naszej szkoły wywalczyły: Olga Szymańska, Weronika Kowalska, Natalia Kowalska, Weronika Śledź, Nicola Kawecka, Weronika Stępień i  Dagmara Kotyla. Nasze dziewczęta pokonały klasę sportową z Gimnazjum w Poczesnej oraz Gimnazjum w Konarach.

GRATULACJE!

Drużynę przygotowała Alicja Matyja.

profilaktyka
Aktualności

SPOTKANIE Z DIETETYKIEM W RAMACH PROGRAMU PROFILAKTYKI

23 listopada w naszym Gimnazjum odbyło się spotkanie młodzieży z dietetykiem w ramach programu „Uwaga Nadwaga”, której organizatorem jest Centrum Dietetyczne Naturhouse.

Celem spotkania było przedstawienie zasad zdrowego odżywiania wg nowej piramidy żywienia oraz w jaki sposób zmienić złe nawyki żywieniowe na lepsze. Dietetyk podkreśliła również potrzebę ruchu. Młodzież została poinformowana również o skutkach złego odżywiania tj. otyłość i prawdopodobieństwo występowania chorób układu krążenia i cukrzycy, problemach z układem oddechowym, nowotworach czy zwyrodnień kręgosłupa.

W ramach kampanii młodzież otrzymała kupony do skorzystania z bezpłatnych konsultacji z dietetykiem i pomiarów ciała. Miejmy nadzieję, że młodzież polubi zdrowe odżywianie.

Turniej
Sport

TURNIEJ PIŁKI HALOWEJ CHŁOPCÓW

 

16 listopada 2016r odbyły się eliminacje i półfinały „ Turnieju piłki halowej chłopców”. Do turnieju międzyklasowego zgłosiły się reprezentacje z wszystkich klas. Wszyscy pasjonaci szkolnego futbolu chcieli sprawdzić swoje możliwości w konfrontacji z kolegami z nadzieją na wygraną i możliwość grania kolejnego meczu.

Po przywitaniu wszystkich zawodników, krótkim przypomnieniu zasad gry, losowaniu zawodnicy przystąpili do rywalizacji. Nad przebiegiem meczy czuwał organizator: Wanda Woźniak (nauczyciel wychowania fizycznego) i sędzia Krystian Caban (absolwent naszego gimnazjum).

Zostało rozegranych sześć meczy, których kolejność rozstrzygnęło losowanie.

Wyniki są następujące:

elimniacje: klasy: IIa –Ia (2:2) rzuty karne(3:1dla IIa)

IIIa-IIIb (2:0)

IIb-IIc (3:1)

Ib –IIIb (0-10)


półfinały: klasy :IIIa –IIIb (1:1) rzuty karne(1:3 dla IIIa)

IIa –IIb (0:6)

Wszystkie mecze przebiegły w duchu sportowej rywalizacji ku zadowoleniu zawodników, kibiców i organizatora.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na finały w najbliższy wtorek.

 

Kolejny sukces Cheerleaderek
Cheerleaderki

 

I MIEJSCE CHEERLEADEREK

Zespół cheerleaderek "Gasparo" z Gimnazjum im. K. Karlińskiego w Olsztynie ma na swoim koncie kolejny sukces. Tym razem nasze wspaniałe dziewczęta wytańczyły I miejsce na Przeglądzie Młodzieżowych Zespołów Tanecznych Powiatu Częstochowskiego w Częstochowie organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Częstochowie. W konkursie brały udział uczennice klas III i II a także nowo przybyłe w tym roku z klas I. Dziewczęta przygotowała Alicja Matyja.

Skład zespołu: Olga Szymańska, Natalia Fleites - Jończyk, Olga Gągała, Weronika Suszek, Weronika Śledź, Agnieszka Andzel, Zuzanna Strączyńska, Oliwia Kondys, Wiktoria Kaczor, Paulina Pluta, Marta Flisowska, Weronika Derda, Aleksandra Tomalska, Andzelika Zębik, Matylda Strączyńska, Marlena Zębik.

SERECZNE GRATULACJE!

tolerancja
Aktualności

DZIEŃ TOLERANCJI


16.11.2016 w naszej szkole odbył się Dzien Tolerancji pod hasłem:

Warto pomagać, bo Dobro wraca.

Celem spotkania z młodzieżą było rozbudzenie idei pomocy słabszym - stworzenie kolezenskich grup pomocy. Ziarno zostało zasiane. Mamy nadzieję, że młodzież odpowie pozytywnie na to wezwanie.
Apel przygotowały:
M. Bugaj, I. Gawronska, A. Rebane Jakubczyk  z młodzieżą:
A. Szymański, A. Tomalski, M Plaszczyk przy pomocy K. Matyi i K. Jarosza.
Losowa Fotka
ProgramyKalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
             
Urodziny Urodziny:
Strona biblioteki
Biblioteka szkolna
Projekty unijne
RPO - Regionalny Program Operacyjny
WSL - Liderem w efektywnym naczaniu nauczycieli


Linki
Gmina OlsztynLogowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło