UPDATE command denied to user 'gimolsztyn_www'@'86.111.241.41' for table `gimolsztyn_www`.`fusion_settings` Gimnazjum w Olsztynie Wycieczka do Warszawy
Dodane przez ewastepien dnia Czerwca 11 2017 22:53:47

WYCIECZKA KLAS IA, IIA I IIC
DO WARSZAWY

10 maja grupa uczniów z kl. Ia, IIa i IIc pojechała na wycieczkę do Warszawy. Pobyt w stolicy rozpoczęliśmy od zwiedzenia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN - wyróżnionego prestiżową nagrodą dla najlepszego europejskiego muzeum 2016 r. W czasie spaceru po kolejnych salach oglądaliśmy ekspozycje przedstawiające tysiąc lat obecności Żydów w Polsce, poznawaliśmy ich bogatą kulturę i codzienne życie w naszym kraju, które zostało bezpowrotnie zniszczone przez wybuch II wojny światowej.


Następnie udaliśmy się do Centrum Pieniądza NBP im. S. Skrzypka. "To nowoczesna placówka edukacyjna ukazująca dzieje pieniądza oraz jego rolę na tle gospodarczo-społecznej historii świata i Polski." Zwiedzając poszczególne pomieszczenia mieliśmy okazję poznać historię powstania monet, banknotów i pierwszych banków, zobaczyć jak działa bankomat, karta kredytowa czy giełda papierów wartościowych. W skarbcu muzeum każdy mógł wziąć do ręki prawdziwą sztabkę złota o wartości ok. 2 mln złotych oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Po wyjściu z muzeum przeszliśmy Traktem Królewskim pod Zamek Królewski. Po drodze minęliśmy pomnik Adama Mickiewicza, wstąpiliśmy do kościoła pw. Świętego Krzyża, w którym znajduje się serce Fryderyka Chopina i Władysława Reymonta, a także byliśmy świadkami zmiany warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

Wycieczka do Warszawy podobała się nam. Z pewnością wielu uczniów jeszcze nie raz tam wróci, ponieważ nasza stolica oferuje wiele ciekawych atrakcji i miejsc wartych zobaczenia.

Opiekunami wycieczki były: p. Agnieszka Tomalska -Ladra, Agnieszka Rutkowska, Joanna Synoradzka, Alicja Matyja.