UPDATE command denied to user 'gimolsztyn_www'@'86.111.241.41' for table `gimolsztyn_www`.`fusion_settings` Gimnazjum w Olsztynie - News
Grudnia 04 2024 12:13:31
Nawigacja
Gimnazjum
im. K. Karlińskiego
Strona główna
Patron
Wydarzenia
Kadra pedagogiczna
Parlament szkolny
Organizacja pracy
STATUT
Misja szkoły
Dyżur dyr. - skargi i wnioski
Kalendarz roku szkolnego
Harmonogram urocz. szk.
Konsultacje dla rodziców
Konsultacje dla uczniów
Zajęcia świetlicowe
Zespoły dyd.-wyrównawcze
Tematy projektów
Wykaz podręczników do kl. I
Wykaz podręczników - kl. II
Wykaz podręczników-kl. III
Wyprawka
Reforma edukacji
Broszura informacyjna

Rekrutacja do szkół
Rekrutacja do gimnazjum
Rekrutacja do szkół średnich
Wyniki egzaminu gimnazjalnego
Życie szkoły
Sport w naszym gimnazjum
Cheerleaderki
Blog sportowy
Nasze sukcesy
Dla Rodziców
Dofinansowanie zakupu podręczników
Przemoc, agresja
Narkotyki, dopalacze
Dobre rady
Dziecko z zespołem Aspergera
Czytanie jest ważne
Gry komputerowe
English Version
• Welcome
• About School
• School Patron
• School Authorities
• News & Events
• Picture Gallery
• Contact us
Pomoce do lekcji
Język polski
Język angielski
Informatyka, technika
Fizyka, chemia
Geografia
Biologia
Matematyka
Galeria zdjęć
Wydarzenia w obiektywie
Nowy rok szkolny 2017/2018
Uroczystości Witaj szkoło, oto wracamy!

4 września o godz. 9. 00 znów zabrzmiał pierwszy dzwonek obwieszczający nowy rok szkolny.

Po dwumiesięcznym wypoczynku, po wielu dniach wypełnionych radością, nadszedł ten dzień, dla wielu szczególny: właśnie dokonuje się reforma edukacji: wygaszanie gimnazjum, więc jesteśmy teraz szkołą podstawową
z oddziałami gimnazjalnymi ( w dwóch budynkach), VII klasa zamiast pierwszej, zmiana nauczycieli, nowe podręczniki – czy dotrą na czas?

Ta nowa sytuacja prowokująca tysiące pytań znalazła odbicie
w zabawnym programie artystycznym przygotowanym przez uczniów. Miło było z humorem i na wesoło powitać nowy rok szkolny.

Ale początek września kojarzy się wszystkim nie tylko
z zakończeniem wakacji, cudownym babim latem. Nie możemy zapomnieć, co wydarzyło się w 1939 r. Pierwszego września świcie wojska niemieckie zaatakowały obszar państwa polskiego na lądzie, morzu i w powietrzu. Rozpoczęła się II wojna światowa.

Sześć długich zim,

pięć długich lat

szła światem wojna,

żłobiła ślad.

Tradycją naszego gimnazjum stała się obecność w tym pierwszym dniu nauki na olsztyńskim Miejscu Straceń. Przychodzimy, by oddać hołd ofiarom hitlerowskiego terroru rozstrzeliwanym nad uprzednio wykopanymi grobami.

Po wojnie w latach 1963 – 1965 powstał tu cmentarz. W 18 zbiorowych mogiłach spoczywa 196 ofiar. 12 października 1967 został odsłonięty pomnik ku czci zamordowanych, rok później pomnik przy drodze. Płaskorzeźby Władysława Łydżby przedstawiające scenę pożegnania ludzi idących na śmierć ustawiono w latach 80-tych. W 2008 r. umieszczono tu Drogę Krzyżową - czternaście oryginalnych, lipowych płaskorzeźb wykonanych przez artystów Danutę i Jana Wewiórów. Wiszą one na sosnach otaczających cmentarz i nadają temu miejscu niepowtarzalnej symboliki.

Dziś w czwartym dniu września 2017 r. doceńmy, że możemy bez lęku wrócić do szkoły i spokojnie się uczyć.


Zakończenie roku szkolnego 2016/2017
Uroczystości

Wakacje

 

Nadszedł moment, na który czekaliśmy cały rok szkolny – czas wręczania świadectw.
23 czerwca w naszej szkole odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016/2017.

Tradycyjnie w pierwszej oficjalnej części nastąpiło podsumowanie minionego roku szkolnego. Dyrektor szkoły wręczył świadectwa z wyróżnieniem, dyplomy i nagrody dla uczniów oraz dla rodziców za owocną współpracę ze szkołą.

Jak co roku Rada Rodziców ufundowała nagrodę specjalną za najlepszy wynik egzaminu – otrzymał ją uczeń kl. III b Michał Żołyński, który uzyskał 97% wynik. Jego nazwisko zostało zapisane w naszej Księdze „Pierwsi przed wszystkimi”.

W drugiej części – w zabawnej i wesołej formie uczniowie klas drugich pożegnali swoich starszych kolegów. Były łzy wzruszenia, głośny śmiech, zapewnienia- „będziemy pamiętać”, obietnice – „przyjdziemy, będziemy was odwiedzać”, smutek rozstania i radość
z rozpoczynających się wakacji.


 

 

Wycieczka do Wilna
Wycieczka

,, ŚLADAMI ADAMA MICKIEWICZA’’


W dniach 5-7 czerwca grupa uczniów klas I- III brała udział w wycieczce na Litwę. Pod opieką nauczycieli i przewodników zwiedzała Kowno, Wilno , Troki. W Kownie młodzież zobaczyła pomnik księcia Witolda, Plac Ratuszowy z ,,Białym Łabędziem’’ oraz panoramę Starego Miasta i rzeki Niemen. W Wilnie zwiedzanie rozpoczęliśmy od Ostrej Bramy a następnie zobaczyliśmy tamtejsze zabytkowe kościoły (w tym perełkę architektoniczną, która wzbudziła podziw samego Napoleona Bonapartego – kościół św. Anny), kościół Św. Trójcy z obrazem Kazimierowskiego ,, Jezus Miłosierny’’, cerkiew Św. Ducha, plac ratuszowy, urocze boczne uliczki starówki, miejsca związane z Adamem Mickiewiczem, m.in.; muzeum, klasztor bazylianów z celą Konrada , Uniwersytet Wileński z dziedzińcami i kościołem Św. Janów. Ważnym punktem programu było zwiedzanie cmentarza na Rossie, gdzie uczniowie uczcili pamięć marszałka Józefa Piłsudskiego, którego serce właśnie tam jest pochowane.

W Trokach uczniowie podziwiali malowniczo położony wśród jezior zamek Wielkich Książąt Litewskich, a także odbyli rejs stateczkiem degustując smakołyki kuchni karaimskiej – kibiny.

W dobrych humorach, pełni wrażeń i entuzjazmu ,w godzinach nocnych uczniowie wrócili szczęśliwie do Olsztyna.


Wycieczka do Warszawy
Wycieczka

WYCIECZKA KLAS IA, IIA I IIC
DO WARSZAWY

10 maja grupa uczniów z kl. Ia, IIa i IIc pojechała na wycieczkę do Warszawy. Pobyt w stolicy rozpoczęliśmy od zwiedzenia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN - wyróżnionego prestiżową nagrodą dla najlepszego europejskiego muzeum 2016 r. W czasie spaceru po kolejnych salach oglądaliśmy ekspozycje przedstawiające tysiąc lat obecności Żydów w Polsce, poznawaliśmy ich bogatą kulturę i codzienne życie w naszym kraju, które zostało bezpowrotnie zniszczone przez wybuch II wojny światowej.


Następnie udaliśmy się do Centrum Pieniądza NBP im. S. Skrzypka. "To nowoczesna placówka edukacyjna ukazująca dzieje pieniądza oraz jego rolę na tle gospodarczo-społecznej historii świata i Polski." Zwiedzając poszczególne pomieszczenia mieliśmy okazję poznać historię powstania monet, banknotów i pierwszych banków, zobaczyć jak działa bankomat, karta kredytowa czy giełda papierów wartościowych. W skarbcu muzeum każdy mógł wziąć do ręki prawdziwą sztabkę złota o wartości ok. 2 mln złotych oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Po wyjściu z muzeum przeszliśmy Traktem Królewskim pod Zamek Królewski. Po drodze minęliśmy pomnik Adama Mickiewicza, wstąpiliśmy do kościoła pw. Świętego Krzyża, w którym znajduje się serce Fryderyka Chopina i Władysława Reymonta, a także byliśmy świadkami zmiany warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

Wycieczka do Warszawy podobała się nam. Z pewnością wielu uczniów jeszcze nie raz tam wróci, ponieważ nasza stolica oferuje wiele ciekawych atrakcji i miejsc wartych zobaczenia.

Opiekunami wycieczki były: p. Agnieszka Tomalska -Ladra, Agnieszka Rutkowska, Joanna Synoradzka, Alicja Matyja.











Udział w konkursie angielskim
Konkursy
I PWIATOWY KONKURS SKECZY ANGIELSKICH

 

10 kwietnia w Zespole Szkół w Mstowie odbył się I Powiatowy Konkurs Skeczy Angielskich pod patronatem Gminy Mstów i pana Starosty Powiatu Częstochowskiego. W konkursie wzięli udział reprezentanci 10 szkół z całego powiatu, wśród których znaleźli się także uczniowie naszego gimnazjum - Miłosz Kuter i Bartosz Solak z kl. IIIb. Przedstawili oni krótką humorystyczną scenkę w języku angielskim pt. "Hotel Splendido" i zajęli II miejsce
w konkursie.

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom umiejętności aktorskich i językowych. Sukces cieszy tym bardziej, że próby do występu trwały tylko dwa dni.

 

biegi sztafetowe
Sport

ZWYCIĘSTWO W BIEGU „PRO MEMORIA”

12 maja nasi gimnazjaliści zwyciężyli

w XIX BIEGU „PRO MEMORIA” w Przyrowie.

Bieg organizowany od 1999 dla uczczenia pamięci poległych za Ojczyznę, pozwala budować zarówno pozytywne wzorce patriotyzmu jak i zdrowy model spędzania wolnego czasu a także jest wspaniałą okazją do sprawdzenia swoich możliwości , sportowego wyżycia się, propagują zdrowy styl życia i sportową rywalizację w duchu fair – play.


Naszą szkołę reprezentowało 30 biegaczy. Do punktacji drużynowej liczyło się 10 pierwszych miejsc z poszczególnych konkurencji. Świetne wyniki naszych gimnazjalistów  przyniosły nam sukces – I miejsce. Szczególnie dobrze spisały się dziewczęta kategorii klas I-II, które na 10 pierwszych miejsc, zajęły 9 punktowanych miejsc.

Indywidualnie :

I miejsce

Paulina Pluta (kat. kl.I-II)

Olga Szymańska (kat. kl.III i starsi)

II miejsce

Marlena Zębik (kat.kl.I-II)

III miejsce

Julia Stochel (kat. kl.I-II)

Konrad Dobiech (kat. kl.III i starsi)

a także

IV miejsce – Weronika Suszek

V miejsce – Dagmara Kotyla

VI miejsce – Anna Dudek

GRATULACJE!!!

lekka atletyka
Sport

PODWÓJNE SREBRO W LEKKIEJ ATLETYCE

DLA GIMNAZJUM Z OLSZTYNA

Sezon lekkoatletyczny ruszył pełną parą, pomimo niezbyt sprzyjających warunków atmosferycznych. 5 maja

reprezentacja naszego Gimnazjum wystartowała w GIMNAZJADZIE POWIATU

CZĘSTOCHOWSKIEGO w lekkiej atletyce na częstochowskim stadionie CKS „Budowlani”. Według

regulaminu wzięło udział 14 dziewcząt i 14 chłopców w 5 obowiązkowych konkurencjach.  Na

wynik końcowy  składało się 12 najlepszych poszczególnych wyników naszych gimnazjalistów.

W Gimnazjadzie brało udział po 6 drużyn ze szkół powiatu częstochowskiego.

Nasi gimnazjaliści spisali się wyśmienicie, uzyskując 14 miejsc na podium, co w sumie z pozostałymi bardzo

dobrymi wynikami naszych sporowców pozwoliło uzyskać w klasyfikacji drużynowej II miejsce

dziewcząt i II miejsce chłopców. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy awansowali do etapu rejonowego,

18 maja.

INDYWIDUALNE WYNIKI:

I miejsce

Natalia Kowalska – w biegu na 600m

Miłosz Kuter – w biegu na 100m

Radosław Sytniewski – w rzucie dyskiem

Adam Tomalski – w pchnięciu kulą

Sztafeta 4x100m – Miłosz Kuter, Piotr Wierusz, Adam Tomalski, Oliwier Robakowski-Gąbka

II miejsce

Marlena Zębik – w biegu na 100m

Weronika Stępień – w skoku w dal

Sztafeta 4x100m – Michalina Bukalak, Marlena Zębik, Julia Stochel, Natalia Kowalska

Oliwier Robakowski-Gąbka – w biegu na 300m

Konrad Dobiech – w biegu na 1000m

Adam Dyjński – w skoku w dal

III miejsce

Nicola Kawecka – w skoku w dal

Kacper Matyja – w biegu na 300m

Filip Nocoń – w skoku w dal

Do wyniku drużynowego przyczynili się również: Michalina Bukalak, Olga Szymańska, Weronika suszek, Paulina Pluta, Marta Flisowska, Maja Miarczyńska, Julia Miszta, Kinga Kozik, Piotr Wierusz, Damian Marcisz, Łukasz Koziński, Adam Cieśliński, Michał Ladra, Kamil Nabiałek

Uczniów przygotowały: Alicja Matyja i Wanda Woźniak

GRATULACJE!

zespół cheerleaderek "GASPARO"
Cheerleaderki

PODWÓJNE ZWYCIĘSTWO CHEERLEADEREK

Z GIMNAZJUM "KARLIŃSKIEGO"

Najbardziej wyczekiwane przez zespoły cheerleaders, MISTRZOSTWA ZESPOŁÓW CHEERLEADERS na hali sportowej HSC w Częstochowie, okazały się wielkim sukcesem dla dziewcząt z naszego gimnazjum. Piękna hala, muzyka, różnobarwne stroje i pompony, radosne nastroje i totalny zawrót głowy od ponad dwustu cheerleaderek towarzyszył tanecznej formie krzewienia kultury fizycznej.
Wszystkie zespoły z roku na rok zaskakują nowymi, często skomplikowanymi choreografiami z uwzględnieniem podstawowych elementów cheerleadingu tj. skoki, szpagaty, piruety, piramidy. Prezentacje taneczne zespołów to prawdziwe show dla widowni. Miłym akcentem jest wzajemne kibicowanie zespołów. Dziewczęta rywalizując, nawiązują nowe znajomości, rozładowując napięcie i towarzyszący stres, zachowując zasady fair play.
Nasze gimnazjalistki wzięły udział w dwóch kategoriach: mini formacji, zajmując I miejsce oraz dużej formacji, która również zajęła I miejsce.
Dodatkową kategorią był wybór 10-ciu najlepiej tańczących wśród wszystkich cheerleaderek. W tej kategorii znalazła się również nasza cheerleaderka - Olga Szymańska.
Skład zespołu: Olga Szymańska, Natalia Fleites-Jończyk, Olga Gągała, Weronika Suszek, Weronika Śledź, Agnieszka Andzel, Oliwia Kondys,Wiktoria Kaczor, Zuzanna Strączyńska, Weronika Derda, Paulina Pluta, Patrycja Stachurska, Marta Flisowska, Aleksandra Tomalska, Andzelika Zębik, Matylda Strączyńska, Marlena Zębik, Olga Jarosz, Dominika Kosielak, Olga Luks, Milena Olesik

GRATULACJE!!!



Czwartki la
Sport
CZWARTKI LEKKOATLETYCZNE

Każdego roku wiosenny sezon lekkoatletyczny nasi uczniowie inaugurują na zawodach odbywających się na częstochowskim stadionie „ Budowlanych”
o nazwie „ Czwartki lekkoatletyczne”. Tym razem z dwudziestu pięciu uczniów z klas pierwszych i drugich zmierzyło się ze sportowcami powiatu częstochowskiego
i Częstochowy w biegach na 100m, 300m, 600m i 1000m oraz w pchnięciu kulą.
Ze względu na złe warunki atmosferyczne, kolejny raz odwołano skok w dal.
Mimo bardzo złych warunków atmosferycznych trzech naszych uczniów stanęło na podium, byli to:
Natalia Kowalska- I miejsce w biegu na 600m(1:48.00)
Tobiasz Błoński- II miejsce w pchnięciu kulą(8.86)
Patryk Bekus- III w biegu na 300m(45,70)

Uczniów do zawodów przygotowały: Wanda Woźniak i Alicja Matyja




zespół cheerleaderek "GASPARO"
Cheerleaderki

 

I  MIEJSCE  ZESPOŁU „GASPARO”

Zespół cheerleaderek "GASPARO" z Gimnazjum im. K. Karlińskiego, mimo okrojonego składu odniósł  kolejny sukces.
6 kwietnia, nasze gimnazjalistki wzięły udział w II POWIATOWYM TURNIEJU TAŃCA CHEERLEADEREK o puchar dyrektora Zespołu Szkół im.B. Prusa w Częstochowie,  pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy. Patronat medialny  sprawowała TV Orion oraz   Gazeta Częstochowska, którym to liderka naszego zespołu - Olga Szymańska, udzieliła wywiadu.
W konkursie brało udział 5 zespołów. Trud  pracy, wdzięk naszych cheerleaderek oraz układ choreograficzny opracowany przez instruktora zespołu - Alicję Matyję, został doceniony przez jury. Dziewczęta zajęły I miejsce.
Szkoda tylko, że regulamin turnieju ograniczył liczbę występujących. Z całego 22- osobowego zespołu wzięło udział 12 dziewcząt: Olga Szymańska, Natalia Fleites - Jończyk, Weronika Suszek, Olga Gągała, Weronika Śledź, Agnieszka Andzel, Wiktoria Kaczor, Zuzanna Strączyńska, Oliwia Kondys, Paulina Pluta Weronika Derda, Patrycja Stachurska. Całość zespołu zaprezentuje się natomiast już 24 kwietnia na Powiatowym Przeglądzie Zespołów Cheerleaders  w Hali Sportowej w Częstochowie. Trzymajmy za nie kciuki!



Konkurs
Konkursy

,,Podróż moich marzeń

– śladami słynnych matematyków’’


to Powiatowy Konkurs na prezentację multimedialną, w którym DAWID CELEBAN uczeń klasy Ib naszego gimnazjum – zdobył III miejsce. Wręczenie nagród odbyło się 4 kwietnia
w Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Częstochowie.

Własny punkt widzenia, zwięzła argumentacja, kreatywne podejście to cechy prezentacji Dawida. W swojej prezentacji Dawid zaproponował podróż z Krakowa do Lwowa śladami wybitnego polskiego matematyka Stefana Banacha.

Gratulujemy.

Agnieszka Tomalska- Ladra

Losowa Fotka
Programy



Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Urodziny Urodziny:
Strona biblioteki
Biblioteka szkolna
Projekty unijne
RPO - Regionalny Program Operacyjny
WSL - Liderem w efektywnym naczaniu nauczycieli


Linki
Gmina Olsztyn







Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło